Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye
2020 szeptember 14., hétfő 12:35
bázis szögletes_2020-2023  Intézményünk az Oktatási Hivatal Bázisintézménye
oklevel bazis

Iskolánk 2020-ban adott be pályázatot Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím elnyerésére. Az Oktatási Hivatal által kiírt pályázaton - a Pedagógiai Oktatási Központ és a bíráló bizottság javaslatai alapján - az Oktatási Hivatal köznevelési elnökhelyettese a rendkívül magas szakmai színvonalú pályamunkák közül a Budapest II. Kerületi Rákóczi Ferenc Gimnáziumot érdemesnek ítélte Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím viselésére.

A bázisintézmény olyan megyei, járási, esetleg országos szinten magas presztízsű hagyományokkal rendelkező, infrastruktúrában a feladatellátáshoz megfelelő módon felszerelt, egyedi, más intézmények számára is példaértékű, működésében koherens, befogadó, gyermekközpontú pedagógiai gyakorlattal, szakmai módszertani, szervezeti kultúrával és innovációval rendelkező, és ezt publikálni, valamint szakmai szolgáltatásként átadni képes intézmény, mely alkalmas adott területen magas színvonalú, hatékony tudásmegosztásra. Olyan intézmény, melyben a jó gyakorlat eredményesen működik mesterpedagógus vagy mesterpedagógus szaktanácsadó, illetve az intézményvezető által kijelölt pedagógus közreműködésével.

Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím viselése megtisztelő mind az intézmény vezetése, mind a pedagógusok számára, hiszen a jó gyakorlatok átadásával tovább fejleszthetjük szakmai tudásunkat.

A bázisintézmény jógyakorlatai:

• A terepmunka a biológiaoktatásban
  • GoogleMaps földrajzórán
  • Pénzügyi ismeretek – az euró és az EU költségvetése
  • Régi magyar szövegek olvasása, értelmezése
  • Intelligencia-fejlesztés az EU órákon
  • Okos matematika – okostelefon
  • Felkészítés latinversenyre
  • Iskolakert kialakítása, fenntartása és egyéb ökoiskolai tevékenységek
  • Etikus vállalkozói ismeretek
  • Okostelefon használatának lehetőségei az oktatásban
  • Fenntartható vállalkozások: a társadalmi felelősségvállalás és a pénzügyi tervezés tanítása