Pro Patria et Libertate- II. Rákóczi Ferenc Latin Fordítási Verseny kiírása és szabályzata

2019.09.09.

rf latinm

Kedves latin szakos Kollégák,

iskolánk, a Budapest II. Kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium a 2019-20-es tanévben 9. alkalommal rendezi meg a tehetséges, latin nyelvet tanuló diákok számára a II. Rákóczi Ferenc Latin Fordítási Versenyt. A részleteket az alábbi linken lehet megtekinteni. Jó felkészülést kívánunk mindenkinek!

Versenyfelhívás és szabályzat

Felvételi tájékoztató a 2020/21-es tanévre (részletes programleírásokkal, a szóbeli felvételi követelményeivel)

2019.10.16.

image002be Tisztelt Szülők, kedves érdeklődő Diákok!

Gimnáziumunk 2019/20-as tanévre szóló felvételi tájékoztatója megtekinthető a linkre kattintva. Kérjük, folyamatosan kísérjék figyelemmel a honlapunkon későbbiekben megjelenő, felvételivel kapcsolatos aktuális információkat!

Tájékoztatás a 9. és 11. évfolyamos diákok két hetes külföldi nyelvi tanulmányútjáról

2019.11.14.

image002be Tisztelt Szülők!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma az alábbiakról tájékoztatta gimnáziumunkat a 9. és 11. évfolyamos diákok célnyelvi kiutazásával kapcsolatban:

Az előzetes igények felmérése megtörtént, jelenleg a külföldi nyelviskolákkal való kapcsolatfelvétel és a nyelvi kurzuskínálat kidolgozása folyik. A kormányzati program lebonyolítója a Tempus Közalapítvány, amelyik még az év vége előtt fel fogja tenni a honlapjára a pályázati felhívást. Várhatóan 2020 februárjától lehet majd jelentkezni a diákoknak biztosított külföldi nyelvtanulási programra. A programban részt venni, a nyelvtanulási támogatásban részesülni kizárólag a Tempus Közalapítvány pályázati felületén keresztüli jelentkezéssel lehet majd.

Karácsony adománygyűjtés

2019.11.19.

adomany

Kedves Szülők! Kedves Rákóczis Diákok!

Iskolánk az idén is csatlakozott a Szent László Társulat, a Rákóczi Szövetség fővédnöksége alatt meghirdetett karácsonyi ajándékgyűjtéshez, amelynek keretében tartós élelmiszert és édességet, magyar nyelvű mesekönyveket és játékokat, társasjátékokat gyűjtünk külhoni magyar gyermekotthonok, óvodák és iskolák számára. Az akció december 10-ig tart.
Az önzetlen adományozás növeli a diákok szociális érzékenységét, és erősíti az összetartozás érzését. Kérjük, hogy akik egyetértenek ezekkel az elvekkel, ajándékaikkal járuljanak hozzá, hogy az idén is szebbé tudjuk varázsolni a határon túli gyermekek karácsonyát. A felajánlott adományokat a portánál elhelyezett dobozokba lehet elhelyezni.
Köszönjük!

Tájékoztató plakát

Diák Önsegítő Csoport

2019.11.08.

onkentesseg

Kedves Diákok!

Diák önsegítő csoport indul a rákóczis Diákönkormányzat tagjainak vezetésével, az iskolapszichológus támogatásával. Beszélgetés, kapcsolatépítés, konfliktusmegoldás, filmnézés, önismereti játékok, és még sok más minden. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Nyelvtanulási pályázat

2019.09.26.

Tisztelt Szülők! Kedves Diákok!

Ahogyan Önök arról már biztosan értesültek, a Kormány 2019. február 6-i döntése értelmében a 2019/2020-as tanévben nappali tagozatos, gimnáziumi képzésben, 9. vagy 11. évfolyamban tanulók kéthetes egyéni vagy csoportos nyelvtanulásban vehetnek részt. A késői tájékoztatásnak adminisztrációs oka van, a pályázat eredményességét nem befolyásolja.

Iskolánk tanulói angol (Egyesült Királyság, Málta, Írország), német (Ausztria, Németország) és francia (Franciaország) nyelvterületen vehetnek részt nyelvtanulásban.

A nyelvi programban az érintett tanulók alanyi jogon vehetnek részt, a támogatás elnyerésére azonban pályázni kell.

A pályázati rendszer várhatóan 2020. év elejétől nyílik meg a pályázók számára, azonban a zökkenőmentes lebonyolítás érdekében mindenképpen szükséges az előzetes igényfelmérés, hogy az utazási és nyelviskolai kapacitások rendelkezésre álljanak.

Az előzetes jelentkezések határideje 2019. október 7.

Kérem, olvassák el a program részletes tájékoztatóját és amennyiben szeretnék, hogy gyermekük részt vegyen a nyelvtanulási programban a szülői szándéknyilatkozatot kitöltve, aláírva küldjék vissza az iskolába, gyermekük osztályfőnökének.

A program részletes tájékoztatóját itt találják

Szülői szándéknyilatkozat minta (előzetes igényfelméréshez szükséges)

II. Rákóczi Ferenc Irodalmi és Műveltségi Csapatverseny

2019.09.16.

rakoczi

Iskolánk 2020-ban immár kilencedik alkalommal rendezi meg a II. Rákóczi Ferenc Irodalmi és Műveltségi Csapatversenyt.

Az idei tanév versenyiírása megtekintető a linkre kattintva.

Tájékoztató az e-ügyintézésről

A 2015. évi CCXXII. törvény alapján a KRÉTA gondviselői felületén egy új menüpont jelent meg: e-ügyintézés. A tudnivalók a mellékelt fájlban olvashatók.

A tájékoztató PDF-formátumban

« ElsőElőző12KövetkezőUtolsó »